Konut Kredisi

Sorular > Konut Kredisi

Mortgage

Mortgage uygulaması başladı başlayacak derken 5582 sayılı kanun 21 Şubat 2007 tarihinde kabul edildi. Konutlarla ilgili finansman sistemine ilişkin çeşitli kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun çıktı.

2015 yılı sonuna yaklaşırken, sekiz yılı aşan süredir, konut kredisi ile önemli sayıda aile ev sahibi oldu. Kira öder gibi kredi taksitleri ödenerek, satışlar gerçekleşti. Satıcı parasını peşin olarak aldığı için mutlu.

Satın alan ise, ödemede kolaylık getirmesi nedeniyle bu enstrümanı kullanmaya devam ediyor. İlk yıllarda faiz oranları yerini, düşük oranlara bırakınca ilgi arttı.

Mevcut uygulama projelerin gelişmesi etkisini yarattı. Konuta talebin artışında da rol oynadı. Genellikle %25 peşin bakiye 60 ay vadeli krediler satın alındı. İnşaat sektörünün de olumlu etkilendiğini belirtebiliriz.

Sistemdeki farklılıklardan dolayı, yaşanan büyük krizde Türkiye'de olumsuz gelişmeler yaşanmadı. Lehman and Brothers gibi dev şirketlerin yıkılmasına tanıklık edildi.

Marmariste satılık gayrimenkul sektöründe, nerede ise, tüm banka şubelerinden gelen kredi arzı piyasada karşılık buldu. Yapı kullanma izin belgesi olan ikinci el konutlar ve yeni inşaattan evler bu enstrüman kullanılarak işlem görmektedir.

Bu yıl Eylül ayında Türkiyede ev satış sayısı 92413 olmuştur. Bu satışların, 28684 adeti ipotekli satıştır. Diğer satışlar 63789 adeti göstermektedir. Bu yıl da, geçen sene olduğu gibi 1.000.000 adet ev satşının aşılacağı beklenmektedir. Seçim sonuçlarının piyasalara, inşaat sektörüne pozitif etkisi beklenmektedir.

Türkiye geneli ardından özele inelim. İl Bazında Mugla'da eylül ayı satılan ipotekli satış 334 adettir. Diğer satışlar 904, toplam satışı ise; 1238 olarak saptanmıştır. Tuik verileri referansı ile rakamlar, sistemin fonksiyonel olduğunu göstermektedir.

Gonenc Emlak

01.01.1994 tarihinde şirketimiz kurulmuştur. 20 yılın üzerinde süredir profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Mugla Marmaris Gonenc Emlak şirketi konut kredisi hakkında açıklama ve satılık daire villa yazlık satılık kiralık ilan bilgileri sunmaktadır.

Armutalan, Beldibi,İcmeler, Marmaris satılık daire villa yazlık hakkında ilanları sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Satılık Kiralık İlanları bültene ücretsiz üye olmak için sol taraftaki kayıt ol butonunu kullanabilirsiniz. 

Mortgage Kredisi kullanarak gayrimenkul satın almak isteyenlerin önce bankaları ile görüşmesi gereksinir. Ön onay aldıktan sonra, satılık ev aramaya başlamak doğru olanıdır. 

Resimleri büyütmek için birisi üzerine lütfen tıklayınız.

 

satilik-konut-kredisi.jpg
ticaret_odasina_uyesiyiz.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap