Yatırım İçin Emlak Seçimi

Sorular > Yatırım İçin Emlak Seçimi

Gayrimenkul yatırımında ne yapılmalı?

Marmaris Gonenc Emlakçılık Şirketi en çok sorulan, merak edilen konu üzerinde izleyicilerine öneriler sunarak açıklamalarda bulunuyor. Bildiğiniz gibi yapılan yatırımların değer kazanması için etrafında bulunan yeni projelerin bulunması gerekir.

Projeler ev, arsa veya iş yeri yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için çok büyük bir kıstastır. Yazımızda yatırım yapılacak alanlarda yeni projelerin yapılmakta olup olmadığını yatırımcıların nereden öğrenmeleri gerektiğini aktaracağız. Bunun için hangi yolları izlemelisiniz şöyle bakalım;

Ne yapmamız gerekir?

1-Konutun bağlı bulunduğu belediyenin internet sitesini kontrol ediniz

Belediyelerimizin internet sitelerinde yapılan veya yapılmakta olan yatırım projeleri hakkında gerekli bilgilendirmeler bulunmaktadır. Büyükşehir, ilçe belediyelerinin bu sitelerini ziyaret ederek yeni projelerin var olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

2-Ulaştırma Bakanlığını yaptığı duyuruları, internet sitelerini izleyiniz

Metro, hızlı tren hattı, havaalanı, otoyol yatırımları için ulaştırma bakanlığının sitesini ziyaret ederek yapılacak veya yapılmakta olan projelerin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığının yaptığı basın açıklamalarını da internette yapacağınız ufak çaplı araştırmalardan sonra öğrenebilirsiniz.

3-Bölgeyi güvenilir kaynaklardan yapacağınız araştırmalar ile analiz ediniz

Yatırım yapılacak bölgeyi internette veya reel hayatta yapacağınız güvenli kaynaklardan edindiğiniz araştırmalar sonucunda analiz etmelisiniz. Bunun için bölgede bulunan emlakçılardan, yatırım uzmanlarından detaylı bilgilendirmeler alabilirsiniz.

4-Diğer konutların sahiplerinin bu bölgede yapılacak yatırımlar konusundaki fikirlerini öğrenmeye çalışınız

Bölgede daha önce yatırım yapmış, ikamet etmekte olan insanların görüşlerine başvurmalısınız. Bu sayede bölgenin avantajlı, dezavantajlı özelliklerini birincil kaynaktan en güvenli şekilde öğrenebilirsiniz. Gelecekteki olabilecek projeleri bu kaynaktan en net şekilde takip edebilirsiniz.

5-Bölgede ileri konut projeleri olup olmayacağını araştırınız.

Bölgede ileride yapılacak olan konut projeleri o bölgenin yatırım yapılabilirlik derecesini artıracaktır. Bu maddenin çok önemli olmasının nedeni, ileride yapılacak yatırımlar konutların m2 fiyat ortalamalarını yükseltecektir. Bu sayede yatırım yaptığınız konutun değeri artmış olacaktır.

Bütün belirttiğimiz yapılması gerekenler için zamanınız yeterli değil ise; sizin için hizmet verecek profesyoneli seçebilirsiniz. Ancak; bu seçim yapılırken, diş doktorunuzu , avukatınızı tercih ettiğiniz gibi özenli olmanız zorunluğu vardır. Danışmanın geçmişi, bilgi, birikimi, yeterliliği sorgulanmadan verilen kararın doğruluğu tartışılır olacaktır. Doğru karar, başarılı sonuca götürür. 

Gonenc Emlakçılık Şirketi

1994 yılında kurulan profesyonel danışmanlık şirketimiz Türkiye güney sahillerinde, Mugla Marmaris çevresinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Yatırım için emlak seçimi konusunda danışmanlık hizmeti almanız önerilir.

Şirketimiz Mugla Marmaris yatırım için emlak seçimi ve yazlık konut daire villa arsa tipi gayrimenkul tercih edilmesi hakkında birgiler vermektedir. Mobil uyumlu sitemiz bilgileri düzenli güncellenmektedir.

Mugla Marmaris, Armutalan. Beldibi, İcmeler ve çevresi prim yapma potansiyeli yüksek gayrimenkullere ulaşmak hala mümkündür. Bize göre orta, uzun vadeli yatırım amacına en uygun enstrümen gayrimenkuldür. Arsa ile işyeri yatırım sıralamada öne çıkmaktadır. Ancak; seçim yaparken yeter ki, yukarıda belirttiğimiz dikkat edilmesi gerekenleri özenle yerine getiriniz. 

22 yıl içinde oluşan bilgi, birikim. deneyim ile oluşan vizyonumuzdan yararlanabilirsiniz. Stratejik planlama, marketing, digital medya gayrimenkul pazarlama gibi modern teknik ve yöntemlerle sektörde İnteraktif Bilgi Bankası portföyü yönetiyoruz. Pusulanız doğru bilgi olsun. Danışmak kazandırır.

emlak-yatirim-secimi.jpg
ticaret_odasi_uyesiyiz.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap