Yatırım amaçlı satılık ev

Sorular > Yatırım amaçlı satılık ev

Konut Yatırımı

Konaklamak dışında yatırım amaçlı da ev satın alan yada almak isteyen kişi sayısı hayli fazladır. Yatırım amaçlı ve oturmak için alınan ev arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır.

Arada bulunan farkı şöyle özetleyebiliriz. Oturmak için alınan evde bazı özellikler aranır örneğin; kaçıncı katta olduğu, evin kaç oda olduğu, asansör, bahçe, garaj, evin büyüklüğü, balkon sayısı. Yer döşeme ve fayans özelliklerinin kaliteli olması gibi sayamadığımız kriterler aranmaktadır.

Yatırım amaçlı satılık evlerde tabii ki yukarıda saydığımız özellikler aranmakta ama kiraya vermek için alınıyorsa bu özellikler pek fazlada önemli olmayabiliyor.

Mugla Gonenc Emlak Şirketi yatırım amaçlı satılık ev özellikleri ve konut daire villa arsa arazi işyeri ilanları hakkında düzenli  bilgi veriyor. 

Yatırım Amaçlı Alınacak Evde Aranacak 5 Önemli Özellik

1: Ev tapu durumu mutlaka incelenmeli

Bu husus aslında yatırım, oturum amaçlı her ne konu olursa olsun dikkat etmeniz gereken en önemli husustur. Alacağınız evin yasal durumunu iyi bir şekilde inceleyin. İlgili tapu müdürlüklerinden kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

2: Ev arsasının durumu

Evin arsasının, su taşkınlığı, toprak kayması gibi zararlara açık olmamasına dikkat edilmeli. Konut arsa payı emlakın değerlendirilmesinde belirleyici unsur olduğu dikkate alınmalıdır.

3: Evin metrajı ve oda sayısı

Yatırım amaçlı alınan bir ev 3+1 veya 4+1 şeklinde metraj büyüklüğü satılık ev fiyatlarında yükselme gösterirken, sizin evi kiraya vermenizde çok fazla etkili değildir.

Yatırım amaçlı alınan evde 3+1 - 4+1 almak zorunda değilsiniz  4+1 yerine iki adet 2+1 de alınabilmektedir. Her zaman 2 tane 2+1'in kira geliri 1 tane 4+1'den kirasından daha fazla kazanç sağlamaktadır. Amaca uygunluk avantaj getirebilir.

Özellikle marmariste kiralık ev bulmak gitgide zorlaşmaktadır. Bu konu hakkında bizden bilgi alabilir en kazançlı yatırımı yapmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

4: Apartman aidatlarına dikkat!

Alacağınız yatırım amaçlı satılık evde oturmayıp kiraya vermeyi düşünüyorsanız çok konforlu daire almanıza gerek yoktur. Çok konforlu daireler bilindiği gibi konforlu apartmanlarda olur buda apartmanın aylık aidatının yüksek olması manasına gelmektedir. Daire almadan önce apartman yönetiminden muhakkak bilgi alınız.

5: Alacağınız evin bölgesi

Alacağınız evin gelişmekte olan bölgede olmasına özen gösterin. Gelişmekte olan, ulaşımı kolay olan bölgeler seçilmelidir. Gayrimenkul sektöründe mevki çok önemlidir.

Hastane, terminal, okul, ulaşım güzergahı olmasına dikkat edin. Evinizin bölgesi saydığımız kriterlere uygunsa hem yatırım amaçlı değer kaybetmez hem oturacaksınız sizin içinde rahat olacaktır.

Gonenc Emlak Şirketi

Profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmetimiz 20 yıl üzerinde süredir devam ediyor. Hızla değişen düyamızda bilgiye ulaşmak kolaylaştık. Sibernetik devrim bildiğimiz geleneksel ticareti de etkiledi. Modern teknikler eski usullerin yerine geçti. Gonenc Emlak Şirketi, stratejik planlama, inbound, emlak marketing gayrimenkul sektöründeki çalışmalarımızda öne çıkmaktadır.

Sorular sayfamızda, sektöre ilişkin gündeme alınan soru yanıtlarına yer veriyoruz. Ancak, konu bazında makalelerimiz Blog sayfalarımızda sunulmaktadır. Düşüncelerimizi paylaşırken, isteklerinizi, sorularınızı, gündeme alınmasını istediğiniz konuları, eleştiri,  yorumlarınızı bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz.

Resimleri büyütmek için lütfen bir tanesi üzerine tıklayınız.

yatirim-amacli-ev.jpg
marmaris-emlak-yatirimi.jpg
marmariste-bizi-izleyin.jpg
emlak-yatirim-karari.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap