Satılık Emlak Konut Almak

Sorular > Satılık Emlak Konut Almak

Satılık ev hakkında karar vermek

Yıllar boyunca yaşayan, uzun günler, geceler boyunca çalışan, hayatının bir noktasında hayatını sevdiğini insanla birleştiren, çoluk çocuğa karışan, tüm aşamaların ardından hayatında sahip olduğu ya da tutunacak dala sahip olmak isteyen insanların temel amacı hayalindeki eve sahip olmaktır. 

Yaşadığımız bu dönem içerisinde kolay şekilde,  uygun fiyata emlak sahibi olmak pek mümkün olmuyor. Bu zor; maddi anlamda temel  kaynak isteyen dönemde ev satın alacak insanlar ne yapacağını, nelere dikkat edeceğini, kimlerden nasıl yardım alacağını sorguluyor. Gerekli sorulara nasıl  yanıtlar bulabileceğine dair mantıklı, kesin cevap içeren sonuca ulaşamıyor. 

Arzu edilen sonuçlara ulaşma konusunda her insana danışmak ya da kulaktan dolma bilgilerle iş yapanlardan yardım istemek sizi üzebilir. Sizleri can sıkıcı, olumsuz sonuçlanacak durumlarla karşı karşıya getirebilir. Eğer profesyonel hizmet satın almak isterseniz; Emlak Danışmanının özenle seçilmesi gerekir.

Bu yüzden satılık emlak konut alma konusunda şimdi sayacağımız özellikleri, belirttiğimiz incelikleri dikkate almanız, sizler için olumsuz olacak durumları olumluya çevirecektir. Buna konuda kesinlikle rahat olabilirsiniz. Marmaris GONENC EMLAK Şirketi satılık emlak konut almak ile ev satın almak konusunda sorular için bilgi veriyor,ardından soruyor.

Neler yapmalı? 

1- Öncelikle her şeyi bir tarafa bırakın. Satılık emlak konut Ev alma konusunda neden istekli olduğunuzu belirleme konusunda kendinizce sorgulama yapınız. ''Alacağınız ev sizi neden mutlu edecek?  Neden bu kadar ev sahibi olmak istiyorsunuz? Alacağınız bu evin size ve maddi bütçenize nasıl bir zararı olacak?'' şeklinde soruların cevaplarını kendinizce rahatlıkla ve mantıklı şekilde verip veremediğinize çok dikkat edin. Eğer soruların cevabını verebiliyorsanız, kendinizi ikna edebiliyorsanız ev alma fikrine kendinizi hazırladınız demektir. 

2- Kendinizi ikna ettiğinizi varsayarak, ikinci aşamaya geçiyoruz. Burada da  beyin fırtınası gerekiyor. Konunun irdelenmesi, elbette aile üyelerinizle istediğiniz evi nasıl, ne şekilde, nerede alacağınıza dair soruların yanıtını vermeniz konusunda sizlere yardımcı olma özelliği taşımaktadır. Ailenizle yapacağınız fikri alışveriş, ilerideki aşamalarda karşılaşacağınız sıkıntılara kalkan görevi görecektir. Kendinizi ikna etme konusunda size en net yardımı yapan konu istişare olacaktır. 

3- Evi ne zaman, nerede alacağınızı tartışma sayesinde planladığınızı varsayarak, üçüncü adıma geçiyoruz. Alacağınız evi bulma yönteminiz ile evi alacağı maddi kaynağı nasıl yaratacağınıza dair dengeyi iyi kurmanın adımlarını atacaksınız. Yani ev konusunda maddi yardımı kimden yardım alacağınızı, ev alırken ödeyeceğiniz kaynağı ne şekilde elde edeceğinizi belirlemeniz gerekiyor.  

Başvuracağınız en basit noktalardan birisi elbette bankalardır. Bankaların müşterilerine sunduğu kredi hizmetlerinin en fazla rağbet görenleri ihtiyaç, konut kredileridir. Dolayısıyla şüphesiz krediyi ilk alan kişi ya da aile siz olmayacaksınız.  Size uygun olan krediyi almaya bakın. Konut Kredisi mevzunda vadeleri, faizleri, taksit başına ödeyeceğiniz tutarın sizi ne kadar sarsacağını hesaba katmayı unutmayın. 

4- Ev fikrini kabul ettiniz, durum değerlendirmesi yaptınız, maddi kaynağı yarattınız. Sıra; sonunda alacağınız ev hakkında ilgili araştırmalara başlamaya, anlaşmayı sağlamaya geldi. Artık; teknoloji devrindeyiz malum. Elinizi altında internet denilen müthiş zenginlikte dünya var. İnternet üzerinden ilanları takip edebilirsiniz. Mobil uyumlu siteleri akıllı telefonlardan izleyebilirsiniz. Mutlaka yararı olacaktır.  

Veya tüm bunları bırakarak, dikkatle seçeceğiniz danışmanlık firmasından destek alabilirsiniz. Yetkilerini, kaç yıldır hizmet verdiklerini, eğitim durumlarını, referanslarını sorgulamanız güvenirlik için firma  seçiminde gereklidir.

Stratejik planlama ve emlak marketing yöntemlerini benimsemiş 22 yıldır profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren Marmaris Gonenc Emlak Şirketi gibi firmalara başvurup dilediğiniz evi alabilirsiniz. Ne olursa olsun; ev sahibiyle yapacağınız anlaşmaya, alacağınız evin temel özelliklerine, yasal işlemlerin yapılış şekline çok dikkat ediniz. Profesyonelleri tercih etmenizi öneririz. Daha sonra ise, aldığınız evin keyfini çıkarın.

Konut kredisi uygun Mugla çevresi Armutalan Beldibi Turunc Marmaris satılık daire ev villa arsa ilan bilgileri aktif portföyümüzden sunulmaktadır. Lütfen isteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletiniz. Danışmak kazandırır. 

Resimleri büyütmek için resimlerden herhangi birisine lütfen tıklayınız. Daha detaylı İlan bilgisi, resim talebinizi, lütfen Bize Ulaşın linkinden iletiniz.

emlak-konut-almak1.jpg
ticaret_odasi_uyesiyiz.jpg
gonenc-emlak-marmaris.jpg
gonenc-emlak-sirketi.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap