Nakit ve Konut Kredisi

Sorular > Nakit ve Konut Kredisi

Kredi ya da Nakitle Ev Satın Almak

Gönenç Danışmanlık Şirketi Marmaris Satılık Ev alımında nakit ve konut kredisi ile işlem yapılırken artı eksi yararların neler olduğu sorusunu yanıtlayarak paylaştı. Ev satın alırken ya da yatırım yaparken, satın alımın iyi mi finanse edileceğine dair mühim kararla yüz yüze kalacaksınız. Pek çok ev alıcısı ipotek almayı tercih eder, ancak dikkate değer bütün nakit ödeme seçeneği de vardır. Gayrimenkul Pazarı kapsamında nakit parayla nasıl ev alınacağını ve bazı alıcılar için niçin cazip seçenek bulunduğuna bakalım.

Finansman

Ev satın alımını finanse etmenin oldukça sayıda yaratıcı yolu vardır, ancak en basit iki seçenek ya nakit olarak satın almak veya ipotek almaktır. Nakit ödemeyle ev satın alıyorsanız, bu, satıcıdan doğrudan ev satın almanıza izin verecek toplu ödemeye erişiminiz olduğu anlamına gelir.

Konut Kredisi

İpotek kullanmak, ev satın alanlar için en popüler seçenektir, bundan dolayı oldukça azca ferdin toplamda ev satın almak için yeterli parası vardır. Yaparsanız, şanslısınız! Konut Kredisi, ev kredisinin teknik terimidir; burada, peşinat ismi verilen ilk ödemeyi yatırır ve satın alma fiyatının geri kalanını banka aracılığıyla finanse edersiniz. İpotek ile ürem ödemeleri ve kapanış ücretleri gelir. İpotekler, ev alıcılarının şu anda erişebildikleri likiditeden fazlaca daha değerli evler satın almalarına olanak tanır.

Nakit ile Ev Almalı mıyım?

Muğla Marmaris gayrimenkul piyasası kapsamında satılık ev almak için piyasadaysanız, nakit olarak ev satın almanın ipotek kullanmaktan daha avantajlı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Kişisel ve ulusal borç, bu gün ve çağda sıcak mevzudur ve aşılmaz miktardaki borcun ekonomimizi iyi mi felce uğrattığı ile alakalı bitmek tükenmek bilmeyen konuşma var. Bu gibi fikirler kafanızda dolaşırken, sadece nakit parayla ev satın almaya ve borca girmekten kaçınmaya çalışmanız gerekip gerekmediğini merak etmekten kendinizi alamayabilirsiniz. Eh, yanıt burada fazlaca net değil. Hayatta aldığınız çoğu büyük finansal kararda olduğu gibi, dikkatlice düşünmeniz ihtiyaç duyulan hem avantajlar bununla beraber dezavantajlar vardır. İşte artıları ve eksileri dökümü.

Avantajlar

• Faiz ödemesi yok: İpotek almak yerine bütün nakit ödeme yaptığınızda, bu, aylık ödemelerinizin üstüne ürem payı ödemek zorunda kalmayacağınız anlama gelir. Bu, uzun solukta size çok para kazandırabilir.

• İpotekle ilgili ücretlerden kaçının: İpoteğimizi almaktan kaçınmanızın öteki mühim yararı, bununla ilişkili tüm ücretleri ödemek zorunda kalmayacağınızdır. Bazılarını saymak gerekirse, kapanış maliyetlerini, oluşturma ücretlerini veya değerlendirme ücretlerini içerir.

• Satıcıları cezbedin: Satıcılar her zaman teklife “evet” demekten kaygı duyarlar, sadece sonrasında alıcı finansman için onay alamadıkları için geri rotatif. Tamamen nakit teklifte bulunurken satıcılar için kendinizi daha cazibeli hale getirebilirsiniz, şundan dolayı onlar anlaşmanın başarısız olmayacağından daha güvenli hissedeceklerdir.

• İndirim pazarlığı yapın: Nakit teklifler satıcılar için oldukça cazibeli olabileceğinden, tenzilat için pazarlık yapma fırsatınız da vardır. İpotek almamak, her iki tarafın da az da olsa para biriktirmesine destek olacağınız anlama gelir.

Dezavantajlar

• Ödeyebileceğiniz bütçe sınırları: İpotek kullanarak satılık ev almanın en büyük yararları, satın alma gücünüzü önemli ölçüde artırmasıdır. Peşinat ödeyerek ve kredi çekerek, nakit olarak haiz olabileceğinizin oldukça üstünde satın alma fiyatı ile ev satın almanızı sağlar. Kendinizi tüm parayı ödemeyi taahhüt ederek, ne kadar ev alabileceğinizi sınırladığınız demektir.

• Nakit paranızı bağlayın: Dikkat etmeniz gereken, nakit paranızı tamamen bağlamamaktır. Tüm likiditenizi evin satın alma sürecine akıtarak, acil durumda yahut evde beklenmedik onarımlar gerektiriyorsa ve bunu karşılayamıyorsanız, kendinizi finansal tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

• Yeniden finansman olanağını iptal eder: Pek çok ev sahibi, hemen sonra kredi almak için ev satın alımlarını yine finanse etme olanağına sahip olduklarını bilmenin rahatlığını yaşar. Eğer bilmiyorsanız, kredisi limiti hakkında daha çok bilgi edinin. Nakit ödeyerek, gelecekte bu seçeneği kullanmamayı seçmiş olursunuz.

• Diğer yatırım seçeneklerinden vazgeçin: Tüm paranızı ev satın alımına akıtarak, bu, paranızı emeklilik tutum fonu veya pay senetleri şeklinde öteki araçlara yatırma kabiliyetinizden potansiyel olarak vazgeçtiğiniz demektir. Bizden söylemesi, karar sizin.

İrtibat: 0532 312 b01 16

 

Resimleri slayt formunda büyüterek izlemek amacıyla lütfen resimlerden birisine tıklayınız.

satilik-ev-almak.jpg
nakit veya konut kredisi.jpg
konut_firsatlari.jpg
gonenc-emlak-marmaris.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap