Marmariste Satılık Ev Alımı

Sorular > Marmariste Satılık Ev Alımı

Yatırım için konut alınır mı?

Kredilerde faiz oranlarının düşmesi, peşinat miktarının gerilemesi Marmariste satılık ev piyasasını hareketlendirdi. Özellikle yeni konutlara ilgi var.

Mugla Marmaris Gonenc Emlak Şirketi Marmariste satılık ev almak yatırım mıdır sorusunu tartışarak gayrimenkul sektörüne açıklama yaptı.

Söz konusu yatırım yapmak olunca ilk akla gelenler arasında genellikle altın, döviz, faiz ve benzeri yatırIm araçları gelir. Fakat son zamanlarda bu yatırım araçlarının arasına konut almak da eklendi.

Hatta son yıllarda konut fiyatlarında yaşanan büyük orandaki artış miktarı, bilinen ve sıkça tercih edilen yatırım arçalrını geride bıraktı ve yatırım amaçlı konut almak, en çok yapılan yatırım aracı olarak gündeme oturdu.

Daha önceleri sadece oturmak için alınan konutlar artık yatırım amaçlı kullanılmaya başlandı. Peki öyleyse yatırım amaçlı ev almak kişiye her zaman kazandırır mı? Yatırım amaçlı ev almayı düşünenen kişiler öncelikle bu alanda geniş çaplı bir araştırma yaparak, bilgi sahibi olmaları gerekir.

Yatırım Amaçlı Konut Almak Kazançlı Mı?

Öncelikle konut yatırımı yapmak isteyen kişiler bunu uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görmelidirler. Aksi takdirde konut yatırımında kısa vadeli düşünmek büyük oranda zarara sebep olabilir.

Her yatırım yüksek kazanç sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Fakat yüksek kazanç beklentisi aynı zamanda beraberinde yüksek oranda risk anlamına da gelmektedir.

Konut fiyatlarındaki yüksek artış seviyesi, insanların konut yatırımına daha kazançlı bir gözle bakmalarını sağlar düzey gelmiştir.

Özellikle de büyük şehirlerde konut fiyatlarında görülen artış, altın, döviz, faiz ve benzeri yatırım araçlarında görülen artışı kat kat fazlası ile geride bırakıyor. Bu da konuta yatırım yapmayı daha cazip bir hale getiriyor.

Konut yatırımında alınacak olan evin şehir içinde ya da şehir dışında olması da fiyatları etkileyen unsurlardan birisidir. Her zaman için şehir içindeki evlerin fiyatları daha yüksek olur.

Şehir içinde alınan bir konutun fiyatının değişme olasılığı, şehir dışındaki bir eve göre daha yüksektir. Bu değişim pozitif yönde olup, şehir içinde bulunan evlerin fiyatlarında genel olarak bir artış gözlenmektedir.

Şehir dışı bölgelerde alınan evlerde risk oranı her zaman için daha yüksektir. Eğer şehir dışında bir bölgede konuta yatırım yapmak istiyorsanız, bir hayli beklemeniz gerekebilir.

Konut yatırımının uzun vadeli olaması gerektiğinden bahsettik fakat özllikle şehir dışında alınacak bir ev için zarara uğramamak açısından bu sürenin en az 10 yıl olması gerekmektedir.

Sonuç olarak; yatırımı orta uzun vadeli düşündüğünüz taktirde en iyi yatırım, arsa ve dükkan olmalıdır. İhtiyaç açısından bakılırsa; ayda 1000-TL kira ödeyen ailenin ipotekle ev sahibi olması, 60 ay vade sonunda borcu tamamlaması, yararlı yatırımdır. Ödemenin yapıldığı süre içinde kiracılığa devam edilse, evi terk ettiğinde eli boş kalacaktır. Bu durum yapılacak işlemin doğruluğuna çok net açıklamadır.

Kaynak: Marmaris haber, Marmaris satılık daire,

Resimleri büyütmek, slayt görünümünde izlemek amacıyla lütfen birisinin üzerine tıklayınız.

emlak-konut-piyasasi.jpg
Gonenc-Emlak-Firmasi.jpg
emlak-ilan.jpg
marmaris-gayrimenkul.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap