Konut Kredisi Nasıl Alınır

Sorular > Konut Kredisi Nasıl Alınır

En Uygun Kredi Fırsatı

Muğla Marmaris gayrimenkul piyasasında faiz oranlarının düşmesi ile en uygun konut kredisi nasıl alınır sorusu hakkında Gönenç Emlak Şirketi açıklama yaptı. Piyasadaki gelişmeler baktığımızda faizlerdeki hareketin Marmaris satılık ev fiyatları üzerinde etkisi gözlendi. Bize göre bu durum fırsat ve avantajların tekrar değerlendirilmesi gerektiğini ortaya koydu.

Tercihinizi Belirleyin

Elektronik platformda bankalarda, ev satın almak için çoğu zaman uygun koşullarda konut kredisi kullanmak isteriz. Bu amaçla araştırma yapmak isteriz. Kira sorunundan kurtulmak için bulmaya çalıştığımız en ideal konut kredisi önemlidir. Kredi masrafları maddi bakımdan en makul seviyeye indirmeyi herkes ister. Konut kredisi dışarıdan gelen adı ile “Mortgage”, ipotekli kredi manasına gelir.

Konut kredisi kullanımında satın alınan konut için ipotekle bu işlem yapılır. Özellikle Amerika’da yaygın olan ve ülkemizde benimsenerek hızla gelişen sistemdir. Bu sistem sayesinde ortalama 30 yıl gibi süre ödemeli ev sahibi olma avantajı sağlanıyor.

Sonuçta kira öder gibi ev alınması mümkün. Ülkemizde ise 2007’de çıkan yasa ile milyonlarca kişi konut sahibi olmuştur. En makul olan konut kredisi, bankanın kendi içerisinde aldığı kararlara ve aile bütçesine göre yapılan hesaplamalar dikkate alınarak onaylanmaktır.

Marmaris Emlak

Yakın zamanda konut kredisi ile ev almayı düşünüyorsanız, bu bilgiler faydalı olacaktır. Kredi faiz oranlarının günümüz koşullarında vardığı seviye kullanıcıların lehinedir. Kredi kartı veya tüketicilere sağlanan kredi kullanmış olabilirsiniz. Eğer ödemeler günü gününe yapıldıysa bu durum itibarınızı belirler. İtibar güven verir. Aksi takdirde kredi puanı negatif şekilde etkilenir. Tercih ettiğiniz konut kredisini maalesef olumsuz etkilenir ve onaylanmaz.

Muğla Marmaris Emlak piyasasında ev alırken en uygun konut kredisini ararken bazı hususlarda dikkatli olmak gereklidir. Yanlış yapılandırılan ödeme planı hazırlarken gerçekçi olunuz. Ciddi riskler alarak aile bütçesini zorlamayın. Eğer giderleriniz kredinin üstünde ise çekeceğiniz kredi limitini aşağı indirmelisiniz.

Veya ödeyebileceğiniz planlama takvim ve tablosu talep etmeniz doğrudur. Bankaların ödeme planı size uygun olan koşullara göre oluşmalıdır. Bütçelerini zorlayan sıkıntılara girersiniz. Taahhütlerinizi yerine getirmediğiniz takdirde yaptırım görürsünüz. Sizin için gerekirse ödeme planına uyan ev arayışında yeniden düşünmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Banka Geçmişinizin Önemi

Eğer bankalarla geçmişiniz bulunmuyorsa konut kredisi onaylama olasılığı nerede ise yok gibidir. Siz en ideal konut kredisini arıyorsanız, ilk yapmanız gerekli olan, bankalarla arada köprü kurmaktır. Hangi banka ile çalışıldığından çok önemli değildir. Bankada hareketli bir hesap olması bile yeterli olabilir. En kolay uygulama sistemi ise kredi kartı sahibi olmaktır. Örneğin nakit yapılacak ödemeleri kart üstünden yapmak size puan kazandırır.

Giderlerinizin ödemelerini bankaya yapmak ilişkiyi kurmayı sağlar. Bu durum sizin kredi sicilini pozitif yönde etkileyecektir. En uygun konut kredisi ararken yapılması gereken piyasa araştırmasıdır. Sonuçları analiz ederek karşılaştırma yapılmasıdır.

MARMARİS GÖNENÇ EMLAK

 

 

emlak-piyasalari.jpg
konut-kredisi-notu.jpg
marmaris-emlak-finans.jpg
marmaris-konut-hesabi.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap