Kiralık Ev Fiyatları

Sorular > Kiralık Ev Fiyatları

Marmariste ev kiralama

Tatilciler turistler sezon sonu Marmaristen ayrıldıktan sonra biz bize kalıyoruz. Ayni zamanda bunun anlamı 2016 Mart ayı sonuna kadar ev kiralama döneminin başlamış olmasıdır.

Turizm sektörüne mal ve hizmet üreterek ticari faaliyette bulunan iş yerleri geçici kapanışlarını vermeye başladı. Geleneksel gel git hareketi yine yaşanmaya başladı. Bu avantajı kullanmak isteyenler ev kiralama olanağına sahip oluyorlar.

Piyasada fiyatlar nedir?

Gonenc Emlak Şirketi Mugla Marmaris emlak kiralık ev fiyatları daire yazlık konut villa işyeri ve ev kiralama hakkında sorular yanıtlar sunmayı sürdürecektir. Kasım 2015 fiyatlarıyla gayrimenkul piyasasında 2+1 daireler 600-TL'den 3+1 konutlar ise 800-TL'den başlayan fiyatlarla ev kiralama mümkün.

Ancak yeni veya 1-5 yaş arası konutlarda fiyat seviyeleri 900-TL ile 1200-TL aralığında etiketleri yansıtıyor. Deniz manzaralı kiralık daire için 1500-2000-TL aralığında kiralama işlemleri görülüyor. Bahçeli müstakil evler, villalar için 1000-TL başlangıç fiyatı yerleşmiş durumda.

Fiyatlar neden yüksek?

Konut kiralarında fiyatların yülseldiği doğru. Nedeni tamamiyle arz talep dengesinin emlak piyasa şartlarında kendiliğinden oluşmasıdır. Marmaris'in büyüme şansı yok! Doğu tarafı askeri bölgeye, kuzeyi,batısı orman, güneyi deniz. İmarlı alanlar doldu.

Artık son parseller satılıyor. Nüfusun yoğun yaşadığı merkezlerde ise eski iki katlı binalar yıkılarak üç-dört katlı yeni binalar yapılarak parsel edilerek değerlendiriliyor.

Maliyetlerin artması arsa payının maliyetinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. Kira fiyatlarının artmasının net olarak nedeni; emlak sektöründe talebin sürekli artması, buna karşılık konut arzının kronik daralmasıdır.

Çevresi orman ve mavi bayraklı kıyıları ile yaşam, Marmariste cazibe oluşturduğundan talep sürekli tetiklenmektedir.

Yaz aylarında kiralık ev bulabilir miyim?

Genel olarak belki evet yanıtı verilebilir. Ancak; ikiye katlanmış fiyatla ve alternatif seçeneklerin nerede ise olmaması koşulları altında. Mart Nisan Mayıs aylarında yaklaşık ilave olarak 30.000 üzerinde insan turizm sezonu nedeniyle çalışmaya geliyor. Kimi işyeri sahibi, kimisi sektöre hizmet verenler kapsamında,esnaf ve işçiler.

Bunun yanında tatilciler, emekliler de geliyor. 83.000 nüfus, yerli yabancı turistlerle tahminen 300.000 nüfusu yükseliyor. Sezonluk ya da yıl boyu Marmariste  ev kiralama için en uygun dönemi değerlendirme önerilir.

Ne Yapmalı?

Eğer Marmariste yaşıyorsanız, aradığınız özelliklerde evi şimdi aramaya başlayabilirsiniz. Önünüzde zaman var. Şubat sonuna kadar ev bulamazsanız profesyonel destek almak için geç kalmayınız. Deneyimli gayrimenkul danışmanı size yardımcı olacaktır.

Marmaris dışında yaşıyor ve Marmariste ev kiralama talebiniz var ise; önce bilgi alt yapınızı güçlendirmeniz doğru davranıştır. İnternet üzerinden bu araştırmayı yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle "Marmaris Emlak" sözcüğü ile arama motorunda listelenen siteleri izleyebilirsiniz.

Gayet doğaldır ki, bu araştırma yeterli değildir. Ön bilgilerden sonra Marmarise gelerek yerinde gördükten sonra karar verebilirsiniz. Burada bir deyim vardır; "Marmarisin suyunu için buradan ayrılamaz". Dileriz Marmariste eviniz olur.

Kiralık yanısıra konut kredisi uygun Marmaris satılık daire ilan bilgilerini de sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Armutalan Beldibi İcmeler ile Marmariste ev kiralama için lütfen sorular ve isteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletiniz. Danışmak kazandırır.

Resimleri büyütmek ve slayt görünümünde izlemek için lütfen fotoğraflardan birisi üzerine basınız.

gonenc-emlak-şirketi-marmaris.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap