İş Yeri Alan Kullanımı nedir?

Sorular > İş Yeri Alan Kullanımı nedir?

Alan Kullanımı Bilinir mi?

Gönenç Emlak Şirketi taşınmaz alırken veya kiralarken özellikle iş yeri için alan kullanımı konusunda araştırma yapmadan karar vermekten kaçınmaları için uyardı. Konu hakkında açıklama gelen izleyici istekleri nedeniyle gündeme alındı. Marmaris Emlak piyasasında, sitemizin sorular kategorisinde yanıt vererek konuyu açmak gerekti. Özellikle Marmaris satılık evler ve iş yerleri konusunda emlak piyasasında sektöre ilişkin gündeme alınan konularda paylaşımlara devam edeceğiz.

Bağımsız Bölüm

Muğla Marmaris Gayrimenkul sektöründe dükkan satın aldığınızda iş yeri alan kullanımı konusuna bilgi sahibi olmanız gerekir. Alıcılar özellikle hangi alanları kullanabileceğini bilmediği takdirde çevre sakinleriyle veya resmi kurumlarla sorun yaşayabilir. Öncelikle iş yeri kiralandığı veya satın alındığında kullanım alanının yalnızca bağımsız bölümün kapalı alanı olduğunu bilmek gerekiyor.

Müşterek Alanlar

Kimi zaman iş yeri önlerini veya kaldırımları sahipleri işgal edebilir. Ciddi sorunlar yaşayabilir. Sahip oldukları iş yerlerinin kullanım alanı hakkında tam manası ile bilgi sahibi olması önemlidir. Bu alanları amacı dışında kullanamazlar.

Çok sayıda kişinin yaşadığı yapıda sorunlar çıkabilir. Bilinçsiz veya kötü niyetli kullanım ortak alan işgaline girebilir. Böylesi durumda haklarında şikayet olduğu takdirde ciddi şekilde kanuni sıkıntı yaşanabilir. İş yeri sahipleri mutlaka kullanıldığı alanlar hakkında ellerinde bulunan belgelere göre hareket etmelidirler.

Örneğin apartmanın altında bulunan kafetarya daha çok kişiye hizmetine sunmak için apartman önüne veya bahçesine de masa koyabilir. Binada yaşamakta olan kişilere ortak kullanım alanı ihlali konusunda itiraz etme hakkı doğması mümkündür. Eğer yapılan kira veya satış işlemlerinde hangi alanların kullanılabileceği hakkında resmi ibare yok ise, dükkan sahibini sıkıntılı günler bekleyebilir.

Kullanım Kuralları

İş yeri kullanıldığı alanlarının belirlenmesi konusunda çoğunlukla yetki belediyelerde bulunmaktadır. İnsanların iş yeri kiralarken veya satın alırken konuyla ilgili gerekli bilgileri tam olarak almaya özen göstermelidirler.

Günümüzde kaldırım veya yol gibi toplumun ortak alanlarının izinsiz kullanımı konusunda iş yerlerine çok ciddi yaptırımlarda bulunan yasalar uygulandığı için artık insanlar daha dikkatli davranmak zorundadır. Eğer binada yaşamakta olanlardan birisi alt katta bulunan iş yerinin müşterek alanların ihlal edildiğini görürse mahkemeye veya diğer resmi kurumlara başvuru edebilir.

Kısa zaman içerisinde sorunun çözümü mümkündür. Iş yeri alan kullanımı konusunda belirlenen sınırların dışına çıkılmaması gerekli olduğu bilinmelidir. Tüm iş yeri sahipleri belirlenmiş sınırlara uyduğu takdirde sorun yaşanmaz. Unutmayalım, kurallar yaşantımızı düzenlemek fertlerin haklarını korumak adına konulur.

Gönenç Emlak Şirketi

1994 yılından beri gayrimenkul sektörüne hizmet veriyoruz. marmaris Emlak piyasasında satılık kiralık emlak danışmanlığı işimiz. Hizmet alan hedefimiz Türkiye güney sahilleridir. Fethiye'den Datça'ya kadar olan blge ve Muğla çevresi ana faaliyet alanımızdır.

Porfyümüzü elektronik ortamda, web sitemiz üzerinden sunuyoruz. Yüzlerce satılık kiralık gayrimenkul ilanı düzenli güncellenerek yenilenir. Marmaris Emlak sitemiz özgün içerik ile satılık kiralık ilanları yanı sıra sektöre ilişkin sorular ve konu ile ilgili blog yazıları yayınlar. Gayrimenkul sektöründe fırsat ilanları ve makaleler paylaşılır. Sorularınız ve isteklerinizi "Bize Ulaşın" sayfamızdan iletebilirsiniz.

marmaris-emlak-haber.jpg
marmaris-konut-hesabi.jpg
marmaris-kiralik-evler-1.jpg
emlak-piyasalari.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap