Gayrimenkul Yatırımı

Sorular > Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?

Muğla Marmaris Gönenç Danışmanlık Şirketi sektörde merak edilen gayrimenkul yatırımı nasıl yapılır sorusu hakkında açıklamaları paylaştı. Yatırımcıların gayrimenkul anlaşmasına en yakın oldukları şey genellikle ilgili realite TV programlarını izlemektir. Televizyon programları genel bilgi kaynak özelliğinde olsa da, genellikle faaliyete nasıl başlanmasının gerçekçi olmayan portresidir. Yeni terim veya strateji seçme umuduyla, sektörü öğrenmek üzere somut plan oluşturmak tartışmasız iyi fikirdir. Yeni başlayanlara önerdiğimiz en iyi gayrimenkul yatırımı ipuçlarından bazılarını özetleyelim.

Ağ Önemli Anahtarıdır

Mümkün olduğunca çok sayıda ağ etkinliğine ve bu kulübüne katılmalıdır. Bu ilk başta rahatsız edici gelebilir, ancak sektöre girmek isteyen herkesin bazı ilintiler kurması gerekecektir. Bazı ağ oluşturma ipuçlarını çevrimiçi olarak okumayı deneyin ve ilk birkaç toplantınızdan sonra akıl hocası belirlemeye çalışın. Uzman danışmanlarla etkileşim kurarak, anlaşmaların nasıl gerçekleşeceğine ve belirli zorlukların üstesinden nasıl gelineceğine dair belirli deneyimleri duyabilirsiniz. Bölgenizdeki ağ oluşturma etkinlikleri, sizi gayrimenkul pazarı kapsamında özgü bilgilere bile maruz bırakabilir.

Ağ oluşturma etkinlikleri

Yalnızca öğrenmede mükemmel yer olmakla kalmaz, aynı zamanda kişi listesi oluşturmaya başlayabileceğiniz yerdir. Yeni başlayanlar gayrimenkul yatırımı açısından, ilişkilerinizle soruna nasıl yaklaştığınızı ve tabloyu ortaya çıkarma şeklinizi etkileyecektir. Anlaşmaları kapatmaya başladığınızda güvenebileceğiniz doğru ekibe sahip olmak çok önemli olacaktır. Ağ oluşturma etkinlikleri hakkında son bir notu paylaşalım. Diğerleriyle görüşürken daima en iyi kararınızı aklınızda bulundurun. Mümkün olduğu kadar çok bilgi alın, ancak duyduğunuz her şey üzerinde ödevinizi yapmayı unutmayın. Belirli mahallenin birilerinin işine yaramaması, sizin de ayni değerlendirme olması anlamına gelmez.

Gayrimenkul İş Planı

Yeni başlayanlar olarak yatırım yapmaya başlamada öncelikle mükemmel iş planı hazırlamaktır. Bu, nedenlerinizi tanımlamanıza izin verecektir. Örneğin, emeklilik isteğiyle para biriktirmek veya ailenizin mali durumuna yardımcı olmak isteyebilirsiniz. Sebebiniz ne olursa olsun, önce nedenlerinizi görselleştirmek çok önemli dinamizm kaynağı olacaktır. Oluşturmanın sonraki adımı, belirli hedeflerinizi yazmaktır. İlk bakışta yabancı gelebilir ancak gayrimenkul iş planı amacı girişimcilere yol haritası çıkarmaktır. Hedeflerinizi belirlemenize ve ana hatlarıyla belirtmenize yardımcı olurken, bunları gerçekleştirmek üzere eyleme geçirilebilir adımlar stratejinizi de oluşturacaktır. Doğru planlamayla gayrimenkul iş planı, kritik öğrenme aracı olarak hizmet edebilir.

Yeni Başlayanlar

Gerçekten sektörde bu faaliyete girmek istiyorsanız, sektör hakkında olabildiğince çok şey öğrenmek çok önemlidir. Başlangıçta harika yer olan sayısız yatırım kitabı, blog ve dergi var. Dışarıda pek çok seçenek varken, ilk başta kendinizi sıkmaktan kaçının. Bunun yerine, birkaç yatırım kitabı almayı veya bültenlere abone olmayı deneyin ve günde sadece 15 dakikanızı yeni şeyler okumaya ayırın. Başarılı yatırımcılarının hepsinin ortak noktası, öğrenmeyi asla bırakmazlar. Bu sürekli eğitim zihniyeti, kariyeriniz boyunca size iyi hizmet edecektir. Size yardımcı olacak öneriler ve yatırım kitapları listesine göz atın.

Başlama Kararı

Son olarak, gayrimenkul faaliyetini öğrenmenin en iyi yolu, denemektir. Bunu tek başınıza yapmaya tam olarak hazır değilseniz, sonraki anlaşmanızda bölgenizdeki uzmanları gölgede bırakmayı deneyin. Zamanlarını değerli kılmaya yardım etmeniz gerekebilir. Ancak diğer profesyonellerle ağ kurduktan sonra ilişkileri öğrenirken bölgeyle bağlantı bulmakta sorunlardan kaçınmalısınız. Kendi işinizi kurarken, gerçek satıcıyla nasıl teklif vereceğinizi ve pazarlık yapacağınızı bilmek çok değerli olacaktır. Ek olarak, diğer profesyonellerle beraber mülkler arasında gezinmek, satın almaya hazır olduğunuzda nelere bakmanız gerektiği hakkında size fikir verecektir. İlk elden deneyim, özellikle gayrimenkul yatırımı gündemde olduğunda, uzun vadede temettü ödeyeceğini unutmayın.

 

Lütfen resimleri büyüterek izlemek amacıyla fotoğrafların üzerine tıklayınız. 

yatirim-finansmani.jpg
gayrimenkul-yatirimlari.jpg
yatirim-nasil-yapilir.jpg
ag-olusturma-etkinlikleri.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap