Gayrimenkul İş Planı

Sorular > Gayrimenkul İş Planı

Hedef Belirleyin

Muğla Marmaris gayrimenkul piyasası için gündeme aldığımız başarılı gayrimenkul iş planı oluşturmak olanaksız değildir. Ancak, düzeltilmesi zaman alacaktır. Genellikle gayrimenkul yatırımı iş planı hazırlarken veya revize ederken daima aklınızın bir köşesinde olması gerekli bazı altın değerinde hususlar vardır. Başlıklar ve kısa açıklamalar vererek paylaşalım. Yönetici Özetinizi Farklı Hedef Kitlelere Uyarlayın Yönetici özeti, bu yol haritasını açacak ve şirketi tanıtacaktır. Büyük kısmı tutarlı kalacak olsa da, yönetici özeti eldeki belirli hedef kitleye göre uyarlanmalıdır. Sadece sizin için değil, potansiyel yatırımcılar, borç verenler ve müşteriler içindir. Yönetici özetini hazırlarken hedeflediğiniz kitleyi aklınızda bulundurun ve olası soruları yanıtlayın.

İstediğinizi Açıkça Belirtin

Üzerinde çalışan yatırımcılar, ister fon isterse ortak girişim olsun, aradıklarını çok sık gizlerler. Hedefleriniz hakkında net olun ve amacınızı erkenden anlatın.

Pazarı Bildiğinizi Kanıtlayın

Şirket açıklamasını yazarken, pazar alanınız hakkında bilgi eklemeniz çok değerlidir. Bu, ortalama satış fiyatlarını, medyan geliri, boşluk oranlarını ve daha fazlasını içerebilir. Kiralık mülkler edinmeyi düşünüyorsanız, daha ileri giderek yeni ilerlemeler ve konut yenilikleri hakkındaki soruları yanıtlamak isteyebilirsiniz. Pazarın nabzını tuttuğunuzu ve bunu okuyanlar için çok daha çekici olacağını gösterin.

Rekabet Üzerine Ödev Yapın

Pek çok gayrimenkul iş planı, rekabeti tam olarak analiz etmekte başarısız olur. Bu kısmen, somut ürünlere sahip firmanın aksine, rakiplerinizin ne yaptığını görmenin zor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Rakibin şirketinde tur atamayacak olsanız da, potansiyel müşteriyi oynayabilir ve ne sunduklarını görebilirsiniz. Bültenlerine üye olun, web sitelerine bakın veya açık evlerini ziyaret edin. Başkalarının pazarınızda neler yaptığına ilk elden bakmak, oluşturmanıza büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Operasyonlarınız ve Yönetiminizle Gerçekçi Olun

Oluştururken, özellikle organizasyon ve yönetim bölümü söz konusu olduğunda, tahminlerinizi abartmak kolay olabilir. Bazı yatırımcılar her şeyi kendilerinin yaptığını iddia ederken, diğerleri yaptıklarından çok daha büyük ekip tutmayı seçiyor. Firmanızın düzenli olarak nasıl çalışacağını gerçekten düşünmek gereklidir. Yazarken, ne yapılması gerektiği ve bunu kimin yapacağı konusunda gerçekçi olun.

Örnek Anlaşmalar Oluşturun

Bu noktada, yatırımcılar ileriye dönük planlarını göstermenin yolunu bulmak isteyeceklerdir. Kelimenin tam anlamıyla, gelecekteki anlaşmalarda yer alan adımları gösterin: satın almalar, nakit akışı, değer kazanma, satışlar, ticaretler, 1031 takas, nakit para iadesi ve daha fazlası. Bunu yapmak, yatırımcılara anlaşmalarının gelecekte nasıl görüneceği iyi fikir vermelidir. Gerçekleşmesi garanti olmasa da, şeyleri tasavvur etmenin gelecekte onları kolaylaştırmanın yolu vardır.

Güncelleme Oturumları Planlayın

Gayrimenkul iş planı, tamamladığınız ve sonra tekrar asla bakmayacağınız katı belge değildir. Sürekli gözden geçirilmesi ve ince ayar yapılması gereken, yenilenen taslaktır. İyi teknik, iş planı üzerinden geçmek için düzenli inceleme seansları düzenlemektir. İstediğiniz kadar açık ve ikna edici olması için iyileştirmenin ve düzene koymanın yollarını arayın.

Sonuç

Her şeyden önce, plan ilham verici ve bilgilendirici olacaktır. Firmanızın neden hayalden daha fazlası olduğunu ortaya çıkarmalı ve bakışınızı gerçeğe dönüştürmek için eyleme geçirilebilir adımlar içermelidir. Yatırım kariyerinizde nerede olursanız olun, ayrıntılı iş planı geleceğinizi muhtelif şekilde yönlendirebilir. Son olarak, kapsamlı başarıya giden en iyi yol tercih edilir. gayrimenkul iş planı yaparken açıkladığımız şablonu izleyin ve bunun iyi şablon olduğundan emin olun.

 

Resimler büyüterek izlemek için lütfen fotoğrafların üzerine tıklayınız. 

gayrimenkul_is_plani.jpg
gayrimenkul-pazar-analizi.jpg
gayrimenkul-konut-pazari.jpg
gayrimenkul-pazarı.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap