Ev Kiralama

Sorular > Ev Kiralama

Marmariste ev kiralama konusunda merak edilen sorular ve yanıtlarına yer verdik. Sayfamızda Mugla Marmaris emlak ev kiralama ve Armutalan Beldibi İcmeler Marmariste kiralık daire hakkında sorular yanıtlanıyor.  İsterseniz sitemizde yer vermek üzere sorularınızı iletebilirsiniz.

Marmariste ev kiralama neden güçleşti?

En önemli neden kiralık konut arzındaki daralma. Ayrıca; yerli yabancı yerleşik yaşam sürdüren aile sayısı hızla arttı. Yani artık yazlık özelliği nerede ise son bir kaç yıldır yitirildi. Eskisi gibi nüfus hareketleri yaşanmıyor.

Kiralık ev fiyatları yükseliyor mu?

Evet. Konutlara yönelik talep artıyor. Fakat talebi karşılayacak arz sürekli daralma eğiliminde. İlk nedeni yaşanan arz açığı. İkinci neden ise, devresel. 25 yıldır kronik hale gelen turizm sezonu ve öncesi dönemler en hareketi geçen dönem olduğu görülüyor. Uygun ev kiralama zamanı 15 kasım-mart ayları arasında kalan süredir. Nisan ayından sonra fiyatlar ikiye katlar ve daha çok sezonluk kiralamalar talep edilir. Fiyatlar ise sürekli yükselmektedir.

Kira fiyatları durumu nedir?

2015 yaz sonu kasım ayında açılacak kiralama dönemi 2+1 daireler için 550-650-TL'den başlıyan aylık kiralama seviyesindedir. 3+1 konutlarda 700-TL'den itibaren kiralama fiyatları görülür. Müstakil evler ve villalalarda ise 1000-TL aylık ödemeli kiralamalar yaşanmaktadır.

Kiralama Kosulları?

Genellikle ilk ay kira peşin, bakiye aylık ödemelidir. Son yıllarda, güvence bedeli depozit yanı sıra, kefil, noterden tahliye taahhütnamesi de istenmektedir. Tüm bu talepler ve kiranın miktarından çok, referans önemli olmuştur. Anlaşmazlık halinde yargı sürecinin uzun sürmesi ev sahiplerini önlem almaya yöneltmiştir.

Günlük ev kiralama var mı?

Sistem olarak, yıllık veya sezonluk kiralama yapılmaktadır. Marmariste münferit olarak ev sahiplerinin, yabancılar dahil, evlerini günlük, haftalık sürelerle kiraya verdiklerini biliyoruz. Emlak danışmanları bu konuda servis vermemektedir. Biz daha çok bu talepleri apart otellere yönlendiriyoruz.

Konut kiralamada ne kadar hizmet bedeli ödenir?

Konutlarda tarife bir yıllık kiranın %10'u + KDV'dir. Ancak; geleneksel piyasaya uyarak bir aylık kira bedeli kadar fatura karşılığı kiracıdan komisyon ücreti alınır. KDV ücretin içinde olup ayrıca talep edilmez. Kira kontratı tazimi avukat tarafından yapılması önerilir. Taraflar aralarında kontrat tanzim etmek isterlerse tarafımızdan düzenlenerek destek sağlanır.

Lütfen resimlerden birisi üzerine tıklayınız.

gonenc-emlak-şirketi.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap