Ev Değeri Nasıl Artar

Sorular > Ev Değeri Nasıl Artar

Evinizin değerini yükseltin  

Evinizin değer kazanması sizin elinizde. Evet. İsterseniz reel olarak evinizin değerini arttırabilirsiniz. Kira bedelini yükseltebilir, satış fiyatını arttırarak gayrimenkulünüzün değerini pozitif yönde değiştirebilirsiniz. Satış gücünüz de daha dirençli olur. Peki nasıl?

Vermeden almak allaha mahsustur. Halkımız bu değişi benimsemiştir. Öncelikle bazı basit olarak yapılabilir, ancak; yapılmayanlardan söz edelim.

Yeni inşaatlarda, beş ya da dört katlı apartman yapıyorsunuz. En üst kattaki daireyi nasıl satacaksınız? Asansör yapılmasını düşünmüyor veya işinize gelmiyor. Bu iş için maliyeti dairelere paylaştırırsan, üst ve altındaki daireleri satışta zorlanmaz, hatta daha yüksek fiyata satabilirsiniz. Unutmayın artık; kalite satılıyor.

Ne Yapmalı

Biz asıl konumuza gelelim. İkinci el daireler için, değer kazandırma nasıl olur? Öncelikle belirtelim; ev satışı kapıdan itibaren başlamaz. Buna sera etkisi diyoruz.

Pazarlama evin bulunduğu sokaktan başlar. Apartman ve çıkılan merdivenlerle kapıya ulaşıncaya kadar devam eder. Bu nedenle, satırbaşı belirtilen masrafların üstlenilmesi gereksinir.

Apartman dış cephe, merdivenler, bulunduğu daireye kadar, boyanmalı, otomat, prizler yenilenmeli, hatta kamera sistemi konulmalıdır. Konut girişinde, çelik kapı, tavanlarda kartonpiyer olmalı veya yapılmalıdır.

Elektrik prizleri yenilenmeli, banyoda yok ise; duş kabin taktırılmalı, mutfak bakımlı değilse en azından kapakları, armatürler değiştirilmelidir. Pencereler iyi durumda değilse; ısı cam pen serisi ile değiştirilmelidir. İç kapılar, amerikan pres kapılarla yenilenebilir.

Evin, apartmanın temiz bakımlı görünümü pazarlama gücünüzü arttırır. Evinizin değerini de arttıracaktır. Marmaris emlak piyasasında 130.000-TL fiyatla satmaya çalıştığınız eve yapacağınız 25.000-TL gider maliyetini varsayalım.

Bu durumu takiben, duble total satış fiyatı oluşturulur. Yani 130.000+25.000-TL gideler + 25.000-TL Yeni değer artışı= 180.000-TL evinizin yeni satış fiyatıdır. Net değer artışı ortadadır.

Örnekleme olarak verdiğimiz yöntem artı veya eksi olarak sizin ayırdığınız bütçe ile isteklerinize kalmıştır. Kiracının çıktığı, dağınık bir ev, berbat giriş, merdivenler ve alıcının, bu ev masraf gerektirir diyeceği, dudak büktüğü konut yerine; bakımlı bir ev sunabilirsiniz.

Kiraya vermeyi düşünüyorsanız fiyat yeni değer üzerinden oluşur. Emlak vergisi öderken dileseniz yapılan giderleri beyan ederk vergi indiriminden yararlanmanız da mümkündür. Bize göre %25-35 oranında evinizin değerini arttırabilirsiniz.

22 yıldır gayrimenkul sektöründe hizmet veriyoruz. Çok kötü durumda satın alınan evin, 56 gün tadilatla yenilendikten sonra, eski sahibine tüm maliyetler hesaplandıktan sonra %35 kar ile geri satıldığını belirtelim.

Eski sahibi, satıtığı evin yeni halini görünce eve talip oldu. Geri satın aldı. Burada her şey, para değil, planlama ve vizyondur. Güzel, kaliteli, makul fiyatla sunulan ürün, istediğiniz fiyatı taşır.

Bu masrafları yapmam diyebilirsiniz. Saygı duyarız. Fakat 130.000-TL istediğiniz eve gelecek teklifler 100.000-TL olur. 180.000-TL isterseniz, ona da saygı duyarız. Fakat çok beklersiniz çok. Bizden söylemesi. Bizimki denenmiş, deneyime dayalı yöntem önerisi. Hak vermek şart değil. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Marmaris Gonenc Emlak

Şirketimiz Türkiye güney sahillerinde profesyonel danışmanlık hizmeti vemektedir. Mugla Marmaris Gonenc Emlak Şirketi satılık kiralık konut daire villa ilanları ve ev değeri nasıl artar sorular yanıtını veriyor. Düşüncelerimizi, deneyimlerimizi paylaşmak üzere kaleme alınan makalemiz görüş ve eleştirilerinize açıktır.

Marmaris Gonenc Emlak Şirketi, konut kredisi uygun Marmariste satılık daire villa yazlık ev ilan bilgileri ve Armutalan Beldibi Icmeler arsa ilanlarını aktif portföyünden vermektedir. İsteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz. Danışmak kazandırır. 

Slayt görünümünde izlemek; resimleri büyütmek için her hangi bir fotoğraf üzerine lütfen tıklayınız.

evimin-degeri-nasil-artar.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap