Marmaris Satılık Taş Ev

Satılık > Marmaris Satılık Taş Ev

Satılık tarihi ev

İlan:722 Satış Fiyatı 420.000-€

Kale çevresinde  Muğla Marmaris Gonenc Emlak Şirketi tarihi Marmaris Kalesi bölgesinde, denize yakın satılık taş ev için sektöre yeni açıklamada bulunmaya devam ediyor.

Satışa çıkarılan deniz manzaralı taş ev Marmarisin Kale Mevkiinde bulunmaktadır. Aşağıda sunulan resimlerde izleneceği gibi restore edilen evin tamamen yenilenmiştir. Günümüz modern evleri konforu ile  yerel ve tarihsel dokuya uygun konsept tesis edilmiştir.

Restore edilerek yenilenen taş ev; konforu, dekorasyonu, modern iç yapısı, optimize edilen kullanım alanları ile konsepte uygun estetik mekan sağlanmıştır. Aslına uygun tamamen her tadilat ile elektrik, su, atık su sistemi güvenli yaşam gözetilerek kaliteli malzeme kullanılarak yapılmıştır.

Özellikle yabancıların hayranlıkla izlediği büyülü güzellikteki kale evleri ilgi çekmektedir. Randevu alınarak taş ev prosedüre uygun olarak gösterilir. Bilindiği gibi bu tip özel konutlarda, tapudan satış işleminde alım satım vergisi yeni değişiklik yapılana kadar muaftır.

Kale Evleri

1557 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından Yaptırılan Marmaris Kalesi varlığını korumaktadır. Marmariste kale etrafındaki evler kale evleri olarak anılmaktadır. Pek çoğu koruma altına alınmıştır.

Zaman içinde tadilata ihtiyaç olan evlerin çoğunda izin almadan çivi bile çakılması yasaktır. Ancak 150 yaş civarındaki birçok ev, yasal restorasyon izini alınarak yenilenmiştir. Bize bir anlamda kültürel miras olarak kalan yapıların aslına uygun korunması önemlidir.

Kale evleri yığma taş ev olarak yapılmıştır. Ancak, tadilat izini, alınarak betonarme detek, çelik güclendiri ile depreme dayanıklı hale getirilmiştir. Bu tip çalışmalar özellikle 1990'lı yıllarda ciddi talep alıyordu.

Başlı başına özel iş kolu olarak öne çıkmıştı. Bina için röleveler hazırlanır, İzmir Anıtlar Müdürlüğü'nden onaylanır, alınan izin ile restorasyon veya inşaat yapılırdı.

Bu izinlerin alınması ve kontrolleri bıktıracak kadar uzun prosedürler ile yürütülmekteydi. Ancak; Kale etrafında bulunan taş evlerin hepsi ayni yaşta değildir. Bu nedenle, koruma genel özelliği dışında birçok ev tadilat yapılarak da yenilenmiştir.

Tüm evlerde dış görünümde taş ev bozulmaması sağlanmıştır. Kalenin bulunduğu bölge Marmarisin kalbi sayılır. Nedeni merkezde olması değil tarihi Kale çevresinde olmasından, slüetinin geleceğe taşınmasının sağlanmasıdır. Yasal destek mevcuttur.

Doğal yapısının korunması, çok katlı binaların yapılmasının yasak olması Kale Evleri değerini özel statüye taşımıştır. Marka değeri olarak nitelenebilecek özellik sağlanmıştır.

Mugla Marmariste Gonenc Emlak Şirketi tarafından Marmaris satılık taş ev ile tarihi doku içinde kale evleri hakkında bilgiler sunuyor. Bilgi paylaşımı yanı sıra yeni ilanlar sektöre duyurulacaktır.

Resimleri büyütmek için lütfen birisi üzerine tıklayınız. İstek ve sorularınızı bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz. Resmi sitemiz gonencemlak.com.tr Datça Fethiye arası sahil kuşağında yüzlerce satılık kiralık emlak ilanı sunmaktadır.

Kaynak: Marmaris Haber

 

marmaris-satilik-tas-ev1.jpg
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg
a4.jpg
a5.jpg
a6.jpg
a7.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap