Selimiye Satılık Arsa Fırsatı

Satılık > Selimiye Satılık Arsa Fırsatı

İmarlı Parseller

İlan:519 Satış Fiyatı: 4.500.000-TL

Muğla Marmaris satılık imarlı arsa fırsatı ile konut villa apart otel  parselleri Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunuldu. Son yıllarda öne çıkan Selimiye Mahallesi sanatçıların, yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiştir. Badem, zeytin ağaçları, kekik aromalı, pırıldayan deniz kokusunu içinize çektiğinizde bulunduğunuz yere şükür edeceğiniz güzelliktedir Selimiye. Büyük kentlerin banliyösü gibi, Selimiye'nin; tatilciler, günü birlikçiler, yatçılar, Marmarisliler yanı sıra İstanbul'dan göç alarak büyüdüğü görülmektedir.

Gayrimenkul Yatırımı

Uzun yıllar burada gayrimenkul satın almak isteyenlerin önünde tapu ve imar sorunu duruyordu. Olanağı olan ailelerden bir kez bile Selimiye'ye gelmiş olanlar bile gayrimenkul satın almak istemesine karşın, isteklerini teknik olarak karşılayamıyordu. Gönenç Emlak Şirketi olarak 7709m2 Selimiye satılık arsa, sektöre sunulmaktadır. Hisseli olmayan, tek şahıs adına resmi tapulu arsa satışa sunulmuştur. Kadastro ana yoluna cepheli sınırı vardır.

Arsanın Özellikleri

Meyilli olan satılık arsa elektrik, su, yol alt yapısına sahiptir. Bu ilan yanı sıra imarlı Muğla Marmaris satılık arsa fırsatı ile konut villa apart otel parselleri Gonenc Emlak Şirketi tarafından aktif portföyden verilmektedir.

İmar Faaliyetlerinin Tarihçesi 

llk dönem satışları, muhtar senedi ile yapılıyordu. Bildiğiniz gibi; zilliyetlik toprağın sahipliğini bildirmez. Sadece kullanım haklarını belirtir. Veraset ile varislere intikal güvence altındadır. Bu tip satışlarda yıllar sonra bile iptal davaları açılabilmektedir. Pek çok alıcı güven sorunu nedeniyle satın alamadılar. Konuya hakim bilgisi olan, biraz da cesaretli alıcılar satış işlemi yaptılar. 

İkinci dönem ise; kadastro geçti ve Datça Bozburun Plan Hükümleri geliştirildi. İlan edilen sit alanları, kıyı kenar şerit kanunu vb yaşandı. Artık resmi tapu vardı. Özellikle yatırıma yönelik satışlar hızlı bir trend ile yükseldi. Ancak; konutlar yüzde doksan kaçaktı. Tapulu, kaçak yapılmış yapılardan, köy evi niteliğinde, tapuya işlenmiş, tescil edilmiş konutlar el değiştirdi. 

Üçüncü, G.D.Y.K Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliğinin 2008 yılında Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından çıkarıldığı dönemdir. Kriterlere uygun araziler, arsa statüsü kazandı.

Gayrimenkul Yatırımı

Satışlar tavan yaptı. Fiyatlar geçmiş dönemlere göre defalarca katlandı. Artık; yasal olarak villa, apart otel inşaatı yapılabiliyordu. Bu süreç 30 Mart 2014 tarihine kadar sürdü. Yerel seçimlerin ardından kanun gereği Özel İdare kapatıldı. Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Bugün; tüm yetkiler Marmaris Belediyesi'ne verildi. 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı onaylandı. Bu güzel beldemizde gayrimenkul satın alanların doğru yatırım kararı verdiklerini, yatırımlarının kısa ve orta vadede bile prim yapma potansiyelinin olduğunu belirtelim.

Selimiye Emlak

Şirketimizin 2008 yılında G.D.Y.K. yönetmeliğinin çıkması ardından resmi sitemiz gonencemlak.com.tr  yanında Selimiye odaklı yeni bir sitesi Şube yayını olarak verildi. selimiyeemlak.net sitesinde mümkün olduğunca detaylı bilgiler yer almaktadır. İlan numaraları ayni, içerik daha detaylı gayrimenkul sektörüne yayına başladı. 2008 yılından beri aktif olarak yayındadır. Lütfen sorularınızı ve isteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletiniz.


Slayt görünümü, resimleri büyütmek için resimlerden herhangi birisine lütfen tıklayınız. Selimiye satılık arsa veya daha detaylı İlan bilgisi ve resim talebinizi, lütfen Bize Ulaşın linkinden iletiniz. Portföyümüzde arsalar ile birlikte konut kredisi uyumlu Beldibi Armutalan Marmaris satılık daire ev yazlık konut ilan bilgileri de sitemizden duyurulmaktadır. 

selimiye_satilik_arsa_firsati1.jpg
Satılık Arsa.jpg
Gayrimenkul Yatırımı.jpg
Emlak Yatırımı.jpg
Selimiye Gayrimenkul.jpg
Selimiye Gönenç Emlak.jpg
Selimiye satılık arsalar.jpg
Selimiye Gönenç Emlak.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap

Bumerang - Yazarkafe