Selimiye Arazi

Satılık > Selimiye Arazi

Selimiyede satılık parsel

İlan No:349 Satış Fiyatı:36.000.000-TL

Yüzölçümü:47.120m2

Mugla Marmaris merkezden araçla 40-45 dakikalık mesafede bulunan Selimiye Mahallesi girişinde büyük arazi  Gonenc Emlakçılık Şirketi tarafından satışa çıkarıldı. Emsali zor bulunur eşsiz güzellikteki deniz manzaralı Selimiye satılık arazi, önemi çok yüksek oranda rant potansiyeline sahip olmasıdır.

Parselin çapında görüleceği üzere arazi boydan boya ana yola cepheli, sınırlıdır. Deniz ile mesafesi sadece 100m ile 400m arasında değişen uzaklıktadır. Ulaşım açısından herhangi zorluk görünmemektedir.

Özellikle yatırımcılar için fırsat niteliğindeki gayrimenkul, metrajı ile dikkat çekmektedir. Kadastro geçmiştir. Net 47.000-m2 tapudan tescil edilmiştir. Selimiye arazi parseli aile içinde hisseli olan tapunun, pay sahibi kardeşler tarafından satılması kararı alınmıştır. 

İmar Durumu

Muğla İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nün 16133 sayılı yazısı ile 22.07.2007 tarihinde hazırlanmış ve gayrimenkul orman alanı kullanımı kapsamında kaldığı belirtilmiştir. Önleyici kullanım açısından sit alanı ve D.D.K.A  dışında olması geleceğe yönelik avantajdır.

Datça Bozburun Plan Hükümlerine tabi olan Selimiye imar açısından yaklaşık 30 yıl üzerinde, kadastro, tapulama, süreci yaşamıştır. Resmi tapusu olmayan parsel nerede ise kalmamıştır. 

Mugla İlinin büyük şehir ilan edilmesi sonrasında İl Özel İdare Müdürlüğü kapatılmış, ruhsat yetkisi Selimiye Mahallesi için Marmaris Belediyesine verilmiştir. !/25.000 ölçekli Revizyon Planı, kaçak yapılaşmayı önlemeye yönelik girişim olarak görülmektedir.  

Gayrimenkul piyasası için, daha net görünüm sağlanmış olduğunu belirtelim. Sırada 1/5.000 ve son olarak 1/1000 ölçekli uygulama planlarının hazırlanması beklenmektedir.

Fırsatlar

Gonenc Emlak Şirketi Mugla Marmaris Selimiye arazi ve villa yazlık konut ev daire ile imarlı satılık arsa parselleri sunuyor. Mugla Marmaris arsa yatırımı açısından yüksek fiyat maliyetine karşın, öngörülen kar oran katsayısının düşük olması nedeniyle cazibesi sınırlıdır.

Yatırım fırsatları çevredeki gelişmeye açık beldelere yönünü çevirmiştir. Arsa arzının daralması dışa açılım eğimini yükseltmiştir. İmar çalışmalarında, kamu lehine terklerin %40 olduğu düşünülürse, arsanın büyük olaması tercih edilecektir.

Selimiye arazi fiyatları özellikle revizyon planının onaylanmasından sonra dalgalandı. Apart otel, villa yazlık konut amaçlı yapılaşmaya uygun deniz gören parsellere ilgi üst seviyelere yükselmiştir. Ancak, talep kronik artış yaşadığından yavaşlamasına rağmen satış fiyatları bir süre daha artmaya devam edeceğini işaret etmektedir. 

Gonenc Emlak Şirketi

01.01.1994 yılında Marmariste şirketimiz kurulmuştur. Profesyonel danışmanlık hizmeti sürekli değişimi izleyen, yenilikleri benimseyen tutum içinde verildi. Adresimiz kuruluşundan beri değişmemiştir.  

Stratejik planlama, emlak marketing yöntemlerini geleneksel çalışma sistemine tercih ederek, deneyim, birikim bilgiye dayalı vizyonumuzu esas aldık. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızda, verilen hizmetin kalitesinin değerimizi oluşturduğuna inanarak hizmet veriyoruz. Pusulanız doğru bilgi olsun.  

 Slayt görünümünde izlemek için lütfen resimlerden herhangi birisi üzerine tıklayınız. Marmaris Selimiye yanı sıra konut kredisi uygun Beldibi Armutalan  Marmaris satılık daire ilan bilgilerine diğer sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

selimiye-satilik-arazi1.jpg
marmaris-selimiye-arsa.jpg
selimiye-erle-arazi.jpg
selimiyede-satilik-parsel.jpg
marmaris-arazi.jpg
marmaris-yatirim-arsa.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap