Satılık imarlı arsa

Satılık > Satılık imarlı arsa

Satılık imarlı Arsalar

Parsel Satılmıştır. Emsal satılık parseller hakkında lütfen iletişim sayfamızdan isteklerinizi iletiniz. İlan yayında sahip olduğu nitelikleri nedeniyle bırakılmıştır.

Marmaris Yeni Datça Yolu Manolya caddesi üzerinde 448m2 lik parsel Gönenç Emlakçılık Şirketi tarafından satışa çıkarıldı. Marmariste kalan son parseller altın değerinde. Her zaman dediğimiz gibi fırsatlar bitmez. Şirketimiz gayrimenkul sektörüne yeni bir fırsatı sunuyor.

Satış fiyatıyla piyasaya sunulan parselin, teknik özellikleri ve fiyat analizi aşağıda sunulmaktadır. Parseli görmek isteyenler merkez ofisimizden bilgi alabilir.

Randevu üzerine arsa yerinde gösterilir. Bu işlem; T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003/59 nolu tebliğine uygun yapılır. Yer gösterme için ücret ödenmez.

Teknik Özellikleri

Satılık imarlı arsa, Taks 15% , Kaks 30%, iki kat imarlıdır. Arsanın taban inşaat alanı konut inşaatına. Bina birinci katına, iki daire veya tek kat boydan konut yapılabilir. İkinci katına ise, çatı katı irtifaklı, dubleks, ya da iki daire yapılabilir.

Fiyat Maliyet analizi

Çok kolay hesaplama ile elde edeceğimiz iki yöntem üzerinden analiz hesabı yapalım. Expertiz açısından verilen satış değerinin doğruluğunu analiz edelim. Kararımızın gerekçesini açıklayalım.

1nci Yöntem: Çok farklı yöntemler kullanarak değer ve maliyet-kazanç ilişkisini analiz edebilirsiniz. Rasyonel, hayalci olmayan, reel satış fiyatı nasıl tespit edilebilir? Çok basit. Örnekleyelim.

Sahip olduğunuz 448m2 arsanızı kat karşılığı; %50 paylaşım esasına dayalı mütahite verdiğinizde, daire+dubleks veya iki dubleks daireye sahip olmak mümkündür.

Nitekim; bu durumda 400.000+450.000=850.000-TL bugün üzerinden değeri size düşen pay ile ortaya çıkar. Arşa satış fiyatı, bu basit reel fiyat üzerinden elde edilir.

Çok kolay, tartışmasız, itiraz edilemiyecek yöntem ile arsanızın değerini bulabilirsiniz. Kardeş payı, arsa sizden, bina inşaatı mütahitten. Sat dairelerini, işte sana arsanın reel değeri.

2nci Yöntem: Genel kabul gören Marmaris piyasa koşullarına göre, 1 m2= 1.100-TL inşaat maliyeti üzerinden hesaplanarak, bina inşaat toplam maliyetini bulabilirsiniz.

İnşaatı kendiniz yaptığınız taktirde, arsa payı hariç, binanın size kaç lira harcamayla anahtar teslim toplam maliyetini elde edersiniz. Bu hesaplama ile, arsaya biçtiğiniz değeri test edebilirsiniz.

Marmaris piyasa koşullarına göre 400.000 x 2 +450.000 x 2= 1.700.000-TL Total değere ulaşılır.  İnşaat maliyeti + Arsa Bedeli=  1.300.000-TL Total maliyet oluşur. Satılık imarlı arsa değerlendirmede, bu bilgiler, mantık temelinde sonuş almanızı kolaylaştırır.

Bu durumda; risk faktörü, emek, sermaye, deneyim, tecrübe, bilgi, zaman unsurunun tümünü karşılayan; kar-kazanç 1700-1300=400.000-TL oluşur. Eğer bilgi, birikiminiz var ise; kendinizin binayı yaparak, satışla sonuçlandırmak oldukça kazançlıdır. Ben ne risk alırım, ne de uğraşırım diyorsanız birinci yöntem tercih edilir.

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi

01.01.1994 tarihinde Türkiye güney sahillerinde profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermek üzere şirketimiz kuruldu. 27 Yıl yerli yabancı müşterilerimize servis veriyoruz.

Yurt dışında İngitere-Londra ve Almanya-Berlin olmak üzere, teminatla bağlayıcı sözleşme tesis edilerek yabancılara mülk satışı, emlak marketing ve stratejik planlama yöntemlerini kullanak satış süreci yönetiyoruz.

Muğla Marmaris emlak piyasası kiralık satılık daire ev konut villa arsa tipi gayrimenkul ilan bilgileri Gönenç Emlak Şirketi portföyünden veriyoruz. Soularınız,isteklerini bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.


Slayt görünümünde izlemek için lütfen resimlerden herhangi birisi üzerine tıklayınız.

marmariste-satilik-imarli-arsa.jpg
arsalar-ilanlari.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap