Marmaris Satılık Arsa

Satılık > Marmaris Satılık Arsa

Satılık Arsa İlanları

Gönenç Emlak Şirketimiz tarafından Marmaris satılık arsa ve Muğla Marmaris emlak ilanları ile inşaata uygun ev villa konut gayrimenkul bilgileri verilmektedir.  Yasa gereği Mugla Büyük Şehir Belediyeliği olunca , Marmariste Belediyeye 13 köy mahalle statüsü alarak mahalle oldu.Bu mahalleler Marmaris Belediyesi'ne bağlandı.

Bağlıiçi villalar beldesi halen inşaata uygun parselleri sınırlı da olsa sunmaktadır. Merkezde ise arsa arzı son derece kısıtlı olması nedeniyle doğal dönüşümün yaşandığı görülmektedir.

Eski binalar yıkılarak yerine yenisini yapmak üzere arsa kazanma yoluna gidilmektedir. Halen bu süreç devam ettiğini belirtelim. Mahalleler ise; 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planının onayı ardından, villa ağırlıklı yapılaşma bekleniyor.

Genel olarak Marmariste yapılaşma süreci gelişme aşamasını tamamlamıştır diyebiliriz. Turistik beldemizde yeni otel inşaatı yapılacak arsalar nerede ise kalmamıştır. Küçük apart oteller son beş yıldır apartmana dönüşmektedir. Tadilat, yenileme dışında münferit inşaatlar vardır.

Yap sat tarzı konut üretmek maliyetlerin yüksek olması nedeniyle daralan hacime sahiptir. Giderlerin artması arsa payı maliyetinden kaynaklanmaktadır. Daha çok Armutalan Beldibi sınırlı sunum vermektedir. 

Parsellere ilgi neden yüksek? Özellikle villa inşaatına uygun ruhsat alınabilen parseller gözdedir. Yeni villa satın almak yerine, tercihlerin yani, malzeme, renk seçimi, projelendirme vb. kendi isteklerinizi uygulama avantajı nedeniyle arsa almak daha doğrudur. Kalite, daha ekonomik, düşük maliyetle elde edilebilir.

Sadece villa değil; daire, yazlık konut, ev inşaatları için de; arsalara talep oluşmaktadır. Marmaris satılık arsa fiyatları daralan arz nedeniyle günden güne yükselmektedir. Son yıllarda kiralık ev sıkıntısı bu etki sonucudur. Armutalan, Beldibi, Turunc ve İçmeler de durum farklı değildir. Marmarislilerin dediği gibi; alan kazanır.

Arsa Satışı

Satın alırken nelere dikkat etmeli? Son derece basit kurallara uyduğunuz taktirde herhangi  sorun yaşanmaz. Bir parselin durumunu imar durum belgesi gösterir. Bu belgelerin geçerlilik süresi bir yıldır. Yine de bu belgenin verildiği yerden kontrol edilmesi gereklidir.

İkinci olarak, size gösterilen arsayı satın aldığınızdan emin olmak için kadastro veya özel harita bürosundan GPS veya kazık çakma yöntemiyle tesbit yapılmasıdır. Ardından prosedüre uygun süreç gereğine uygun yapılır.

Satıcılar için, zamanında ve değerinde satış için, yukarıda anlatılan iki işlemi önceden yaparak yola çıkmak daha doğrudur. 20 yıl üzerinde süredir gayrimenkul danışmanlığı deneyimlerimize dayanarak bu iki ön işlem pek çok olumsuzluğu baştan engeller. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Merkez ofisimiz

Arsa sayfamızda satılmış olan taşınmazlardan seçilen emlak bilgilerini görebilirsiniz. Aşağıda tümü firmamız veya mülk sahipleri tarafından satılmış parsellerin çaplarını gösteren resimlerin slayt görünümü için birisi üzerine tıklamanız yeterlidir.

son-parseller
arsalar
bagliiçi-satilik-arsa
selimiye-emlak
satilik-arsalar
arsa
selimiye-satilik-arsalar
marmaris-selimiye-arsalar


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap