Armutalan kiralik ev ilanı

Kiralık > Armutalan kiralik ev ilanı

Marmaris Armutalan

İlan:625  Kira:24.000-TL Yıllık Peşin  (Banka kredi avantajı önerilir)

Muğla Marmaris Armutalan 'da site içindeki evi Gonenc Emlak şirketi kiraya veriyor. Yüzme havuzu bulunan konut, yola cephelidir. Yaz kış sürekli ailelerin yaşadığı sitede yer alan ev uzun süre konaklamak isteyen ailelere de uygundur. Tadilat ile yenilenmiştir. Boya badana yapılmıştır.

Marmaris Armutalan nezih mevkindeki site ulaşım avantajına sahiptir. Sitenin her iki tarafında dolmuş güzergahı vardır. Her onbeş dakikada aralıklarla dolmuş ring yapmaktadır. 

Sitede yönetim tesis edilmiştir. Bahçe tanzimi, sulama sistemi, güvenlik aydınlarma, hudut duvarları, bloklar arası bölmeler gibi faaliyetler yönetimin denetimi altında yapılmaktadır.

Sitenin yönetim ofisi, seçilmiş yönetim, kat mülkiyet kanunu kapsamında uygulanmıştır. Kooperatif olarak kurulan, yapı kullanma izin belgesi alınarak kat müljkiyeti tesis edildikten sonra site statüsüne geçilmiştir.

İki katlı yapılan konutlara, mahkeme kararı ile çatı yapma izini verilerek yasal çatının yapılması ile balkon, iki yatak odası yapılması mümkündür. Halen sitede bu hakkı kullanmıyan konutlar da vardır. Talep olursa mülk sahibi ile anlaşarak yapılabilir. Bu durumda 2+1 olan konut 4+1 kullanımında olacaktır.

Muğla Marmaris Armutalan kiralık Ev girişinde, sahanlık vardır. Sağda wc, sol tarfta ayrı mutfak, geniş salon kullanımı görülür. Salona boydan cepheli balkon tadilat yapılarak salona ilave edildiğinden kullanım alanı genişlemiştir. 

Merdivenle çıkılan ikinci katta, geniş yatak odası, çocuk odası, banyo wc, antreda dolaplar sizi karşılar. Yatak odasında yerden tavana boydan dolaplar yapılmıştır. 

Çıkılan çarı katında ise; terasın muhtelif amaçlı kullanıma uygun konumu avantajlıdır. Armutalan kiralık ev çatı katındaki teras bahçe manzaralıdır. Evde baca sistemi olduğundan ısınma, klima yanısıra soba, istenirse şömineye uygun yer bulunduğundan tercih edilebilir.

Kiralama Koşulları

Armutalan kiralık ev yıllık peşin ödemeli kiraya verilecektir. Kira kontratı bir yıldır. Ancak; konut sahibi yurt dışında yaşadığı için her yıl yasal artış yapılarak kontrat uzatma mümkündür.

Yıllık kira tutarı yanı sıra site aidatı da yıllık peşin ödenir. 2019-2020 yıllık aidat bedeli 500-TL 'dir. Bu ödeme sitenin bankada açtığı hesaba ödenir. Dekonta aidat ödemesi olduğu belirtilir.

Üç aylık kira tutarı kadar depozit, mülk sahibi ve kiracının ortaklaşa açacağı banka hesabına yatırılır. kira ödemesi ev sahibi hesabına ödenir. Yasa gereği elden kira ödemesini almak da, vermek de yasaktır. Bu nedenle bankaya yapılan ödemenin, havale vs ücreti hariç net yapılması esastır.

Kira kontratı tanzimi yanında Noterden Tahliye taahhütnamesi talep edilmektedir. Her yıl kontrat uzatılması talep edilirse taahhütname ile birlikte yenilenir. Elektrik su abonelikleri kiracı adına yapılır. Giderleri kiracıya aittir.

Abonelik sırasında gerekli olan belgeleri kiracıya vermek, DASK deprem sigortasını yaptırmak, bedelini ödemek mülk sahibine aittir. Kontrat düzenlendiğinde evde, eksik, hatalı, sorunlu herhangi tesbit bulunuyorsa sözleşmeye eklenir. Su ve elektrik borcu var ise, sıfırlanır, son endexler tutanakla belirlenir.

Mugla Marmaris Armutalan kiralık ev ilanı ve Marmariste konut kiralama hakkında Gonenc Emlak Şirketi açıklamayı sektöre sundu. 

Marmariste Ev Kiralama

Yazlık özelliği ikinci plandaki Marmariste ev kiralamak artık hiç kolay değildir. Özellikle merkez, çevresi inşaata uygun parsel kalmadığından yeni konut yapımı eski konutların yıkılarak yenisinin yapılmasına kalmıştır. 

Bu uygulama ise; kiralık konut açığını kapatmaktan uzaktır. Arz sınırlamasına karşın talebin sürekli artması kiralık konut fiyatlarını uçurmuştur. Yüksek kira bedellerinin ödenmesi  sorunları doğurmuştur. Hukuk ise yavaş işlediğinden, kiracı kiraya veren sorunları büyük sancılar nedenidir. Davalar aylarca sürmektedir. Sonuçta; artık ev sahipleri seçici olmuş, kendilerini koruyacak koşullarla evlerini kiraya vermek istemektedirler.

Kaynak: Marmariste kiralık evler ; Marmaris emlak haberleri 

Slayt görünümünde izlemek için lütfen resimlerden herhangi birisi üzerine tıklayınız.

armutalan-kiralik.jpg
armutalanda-kiralik-ev.jpg
kiralik-yazlik-ev.jpg
kiralik-konut.jpg
gonenc-emlak-ofisimiz.jpg
resmi-sitemiz.jpg
emlak-piyasa-rekabet.jpg
kiralik-evler.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap

Bumerang - Yazarkafe