Marmariste Kiralik İsyerleri

Kiralık > Marmariste Kiralik İsyerleri

Marmaris Kiralık İşyeri İlanları

Kiralık işyeri dükkan ve Muğla Marmaris emlak ilanları ile Armutalan Beldibi gayrimenkul bilgileri veriliyor. Marmariste kiralanacak gayrimenkuller için öncelikle Belediye'den ruhsat işleri departmanından ön izin alınması gerekmektedir. İşyerlerine ruhsatların verilmesi kriterlere bağlanmıştır.

Örneğin kanalizasyon, atık yağ için logar, arıtmaya bağlantı olanağı, pişirilen gıda satışı yapan yerlerde kontrol edilmektedir.

Lokantalar için kapalı alan metraj sınır altında kalıp kalmadığına bakılmaktadır. Metraj dışında başka kriterler, baca, atık kanalizasyonu, kat maliklerinden izin belgesi vb. önemlidir. Bu nedenle kira kontratı düzenlemeden, herhangi ödeme yapmadan önce; tapu sureti ekinde, yapı kullanma izin belgesi ile dilekçe verilmesi, açık olarak hangi iş kolunda faaliyet gösterileceği belirtilmelidir.

Ön onay alındıktan sonra, gerekli işlemlerin yapılması, güvenli işlem için önemli olup, muhtemel karşılaşılacak sorunlar da önlenmiş olacaktır.

İşyerleri konusunda, devren kiralık gayrimenkuller de yer almaktadır. Ancak; faal durumda olan bu tip işyeri sahipleri prestij açısından özel çalışma talep etmektedirler.

Örneğin; merkezi yerde işletilen dükkan halk arasında hava parası tabir edilen değerlendirme katkı bedeli talebinin herkes tarafından bilinmesi yerine, sadece taliplerin öğrenmesini uygun görmektedir.

Devir yöntemiyle kiraya verilecek dükkanlarda, mülk sahibi, kiracı ve devren kiralayacak olanların birlikte görüşerek anlaşmaları gereksinir. Portföyümüzde bulunan böylesi kiralanacak iş yerleri için yayından imtina ediyoruz. Sadece istekler değerlendirilmektedir. Taleplerinizi iletmeniz önerilir. 

Kira bedeli tespitinde, mülk değerinin %5 tutarı, kira yıllık toplamından düşük olmaması dikkat edilecek konudur. Stopaj ödemesinin kira beli içinde mi, yoksa kiracıya mı ait olacağı sözleşmede açıkça belirtilmelidir. Yasa gereği ödemelerin, miktar sınırlaması olmaksızın, mülk sahibi banka hesabına yapılması zorunluluktur.

Kontratların, vergi dairesi tarafından talep edildiğinde gösterilmesi için, en azından beş yıl saklanması gereklidir. Yasa gereği talep edildiğinde ibraz edilmesi gerekir. Soru ve isteklerinizi bize ulaşın sayfamızdan iletebilirsiniz.

Gönenç Emlak Şirketi

Türkiye güney sahillerinde profesyonel danışmanlık hizmeti şirketimiz tarafından verilmektedir. 1992-1993 yılı bayilik sistemi ile Marmaris'in ilk online danışmanlık şirketini ortak kurarak faaliyette bulunduktan sonra, 01.01.1994 tarihinde kendi aile şirketimizi kurduk. Böylece 29 yıl üzerinde süreden beri piyasada aktif olarak yer almayı sürdürüyoruz. 

Muğla Marmaris emlak haberleri Gönenç Emlak Ltd. Şti. gayrimenkul danışmanlık şirketi satılık kiralık ilanları ile ev villa yazlık konut arsa bilgileri veriliyor. İlan bilgilerinin düzenli güncellendiğini belirtelim.

Aradığınız emlak özelliklerini veya değerinde satmak istediğiniz gayrimenkulünüzü ileterek  profesyonel destek almak isterseniz lütfen bize ulaşınız. Deneyim, bilgi ve birikimlerimizden yararlanmak size kazandırır.

Cep telefonunuzdan, sitemizi, video, resim ile ilanları görebilirsiniz. Laptop, tablet, desktop, akıllı telefonlar için sitemiz optimize edilmiştir. Akıllı telefonlarla uyumlu özelliklere sahip web sitesini sizlere ulaşabilmek, portföyümüzü izlemenizi kolaylaştırmak amacıyla yeniledik. Yenilemeye devam ediyoruz.

Sosyal medyadan habeler, duyuru, en son kayıt edilen ilan bilgilerini takip edebilirsiniz. Resimleri slayt özelliğinde izlemek,büyütmek için lütfen her hangi birisi üzerine tıklayınız.

kiralik-isyeri
marmaris-emlak-ofisi
ticaret-odasi-uyesiyiz
marmaris-gonenc-emlak
mugla-marmaris-emlak
25_yil.jpg


Tepe Mahallesi Yeniyol Caddesi 38 nci Sokak No 59 Kadriye Gür Apt. Kat 2 B-10 48700 Marmaris - Muğla - Türkiye Ofis 0252 4133089 - Fax 0252 4133090 - Gsm 0532 3120116

Gonenc Emlakçılık Ltd.Şti. © Kuruluş 1994 - Tüm hakkarı saklıdır. sitemap